BlogAlaturka Tuvalet Kapatma

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2022/06/alaturka-tuvalet-kapatma.jpg

Günümüzde birçok evde hem alaturka hem de alafranga tuvalet bulunmaktadır. Ancak yer sıkıntısından şikayet eden çoğu aile alaturka tuvaleti kapatıp kiler ya da depo olarak kullanmayı tercih eder. Böylece kullanılmayan ya da az kullanılan eşyalar eskiden tuvalet olan bölmeye konulabilir.

Alaturka Tuvalet Nasıl Kapatılır?

Alaturka tuvaletleri kapatmak için çeşitli aparatlar bulunmaktadır. Alaturka tuvalet üstü kapatma aparatı internetten ya da yapı marketlerden temin edilebilir. Bu aparatı tuvaletin üzerine koyarak delikten koku, böcek ya da benzeri pisliklerin gelmesini önleyebilirsiniz. Eğer bu aparattan satın almak istemiyorsanız tuvalet taşının boyutlarında ya da taştan biraz daha büyükçe kalın bir tahta ya da mermer de işinizi görecektir.

Tahta ya da mermer seçerken üzerine koyacağınız ağırlıkları da düşünerek seçim yapınız. Aksi halde zemin zarar görebilir ve üzerine koyduğunuz ağırlıklar yüzünde çökmeler meydana gelebilir.

Alaturka Tuvalet Alafrangaya Çevrilir Mi?

Alaturka tuvalet alafrangaya çok kolay bir şekilde çevrilebilir. Alafranga tuvaletin kurulumu son derece basittir. Hiçbir yerin kırılmasına ya da dökülmesine gerek olmadan yapılabilir.

Alaturka tuvaleti alafranga tuvalete çevirmek için bir aparat kullanılır. Bu aparatın ismi klozet montaj aparatıdır. Çelik sacdan üretilen bu ürünün üzeri elektrostatik fırınlı boya ile kaplanmıştır. Böylece paslanmaya karşı dirençlidir.

Alaturka tuvalet alafranga tuvalete çevrilirken ekstra koku oluşmaz. Klozetlerde ES sifonu olduğundan koku sorunu yaşanmaz. Tıkanma sorunu her iki tuvalet için de aynıdır. Peçete, tuvalet kağıdı ya da oyuncak gibi katı atıklar alaturka tuvaleti tıkayabildiği gibi alafranga tuvaleti de tıkayabilir.

Alaturka Tuvalet Neden Daha Sağlıklı?

Salgın hastalıkların yoğun olarak yaşandığı günümüzde hijyen konusu oldukça önemlidir. Alaturka tuvaletlerde klozetler gibi oturma taşı yoktur. Bu da özellikle alışveriş merkezi, hastane ya da kafe gibi çok fazla insanın ortak olarak kullandığı tuvaletlerde temizlik konusunda alaturka tuvaletler daha sağlıklıdır.

Alaturka tuvaletlerin bir başka faydası da pelvik kasların daha çok kasılmasını sağlayarak daha rahat boşaltım yapılmasını sağlamaktır. Bu nedenle gerek hijyen gerekse sağlık açısından alaturka tuvaletler daha sağlıklıdır.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evde Nasıl Yapılır?

Kapatmayı düşündüğünüz alaturka tuvaletiniz tıkandıysa tıkanıklığı açmadan önce koruyucu kıyafetler giymeniz gerekir. Eldiven, koruyucu gözlük, ayaklarınızı koruyacak eski ayakkabılar ve kıyafetler giydikten sonra tıkanıklığı açmaya başlayabilirsiniz.

Tuvalette biriken kirli suyu tahliye etmekle işe başlayın. Bunun için eski bir kova yardımıyla pis suyu boşaltın. Daha sonra bir tel yardımıyla yavaş hareketlerle borunun içini kontrol edin. Tıkanıklığa neden olan cisme ulaştığınızda onu çekerek alabilirsiniz. Bol su dökerek su akışını kontrol edin.

Eğer tıkanıklık daha derinlerdeyse kendi kendinize bir şey yapamazsınız. Tıkanıklığa neden olan durum yapısal sorunlar olabilir. Bu durumda bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir. Kameralı görüntüleme sistemlerini kullanan firmalarla iletişime geçip tıkanıklığın sebebini öğrenebilir ve çözümü için destek alabilirsiniz.

Robotla Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklık sorununu çözdükten sonra dilerseniz alaturka tuvaletinizi kapatabilir ve başka amaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak kullanmadığınız ya da başka ihtiyaçlarınız için kullanmak istediğiniz alaturka tuvaletinizi çeşitli aparatlar yardımıyla ya da tuvalet taşına uygun bir malzemeyle kolayca kapatabilirsiniz.

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *