BlogBanyo Tadilatı Kaça Mal Olur 2021?

3 Temmuz 2020by OnarımTesisat0
https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2020/07/banyo-tadilati.jpg

Banyo tadilatı fiyatları tesisata, banyo mobilyalarına, zemin döşemelerine, duvar kaplamalarına, duş kabini, kurulum ve işçilik gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Banyonuzu yenilemek istiyorsanız öncelikle hangi banyo malzemelerini kullanacağınıza ve banyonuzda ne tür değişiklikler yapacağınıza karar vermeniz gerekir.

NOT: Alt kata su kaçakları sorunu için banyo zeminindeki tüm tesisat değiştirilir ve banyo zeminine yeni fayans döşenir. Banyo duvarlarına veya içerideki malzemelere dokunulmaz. Bu işlemin ücreti ortalama 3.000 TL dir. Bu hesap İstanbul için geçerli olup banyo ölçüsü olarak 3-5 m kare olarak düşünülmüştür. İşlem 1 gün bazı durumlarda 2 gün sürmektedir. İşlem sonrası evdeki molozlar ekibimizce atılır ve banyo kullanıma hazır olarak teslim edilir.

BANYO TADİLATI NE KADAR TUTAR?

Tüm banyoyu yenilemek ile banyonun bir kısmına tadilat yaptırmak arasında ciddi fiyat farklılıkları vardır. Banyo tadilatında yapı ve tesisat malzemesinin özelliği ile kurulum maliyeti son derece önemlidir.

Banyo tadilatı

Yapı ve Tesisat Malzemelerinin Fiyatları

 • Banyo yenilerken alanı açmanın maliyeti yaklaşık 550 TL – 1550 TL tutmaktadır.
 • Isı sistemi ve yalıtım için 1550 TL – 3850 TL fiyat aralığı vardır.
 • Su sızdırmazlık yalıtımı yapılacaksa fiyatlar 1550 TL – 3850 TL aralığındadır.
 • Su tesisatının değiştirilmesi 370 TL – 1850 TL tutmaktadır.
 • Elektrik tesisatını değiştirmek 250 TL ile 2350 TL arasındadır.

Tüm bunları göze alarak bir maliyet hesabı çıkarılmalıdır. Fiyatlar sıradan banyolara, ortalama banyolara ve lüks banyolara göre değişmektedir. Ayrıca kullanılacak malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı da fiyatı değiştirmektedir. Tesisata dokunmadan yalnızca banyo zemininin onarılmasını ve giderlerin değiştirilmesini istiyorsanız sıradan bir banyo için 2 bin TL ile 3 bin TL; ortalama bir banyo için 5 bin TL ile 7 bin TL; lüks bir banyo içinse 10 bin TL ile 15 bin TL arasında bir fiyat çıkmaktadır.

Tüm banyonun yenilenmesi ise sıradan banyolarda 5 bin TL – 11 bin TL; ortalama banyolarda 12 bin TL – 18 bin TL; lüks banyolarda ise 21 bin TL – 30 bin TL tutmaktadır.

Benzer içerik: İstanbul su tesisatçısı fiyatları

Kurulum Maliyeti

Kurulum maliyeti hesaplanırken banyonun ne şekilde yapılacağına bakılır. Kalıcı banyolar, kısmi banyo yapımı ya da alan büyültmede maliyet değişmektedir.

Kalıcı banyolar: Kiracı değil de ev sahiplerinin tercih ettiği bu banyolarda tüm ayrıntılar oldukça önemlidir. Bu nedenle işçilik ön planda tutulur. İyi bir işçiliğin saatlik fiyatı 60 TL’dir.

Kısmi banyo kurulumu: Kısmi banyolarda banyonun bir kısmına tadilat yapılır. Ömrünü tamamlayan, işlevini yitiren ya da gözü rahatsız eden parçaları kullanışlı ve güzel bir görünüme kavuşturmak için yenileme yapılmalıdır.

Alan büyültme: Alan büyültme tadilatlarında yıkma, kırma, dökme, kaba atık çıkarma ve malzeme yerleştirme çalışmaları yapılır. Tüm bunları düzgün bir şekilde yapmak amacıyla yerin ölçüleri alınır.

BANYO TADİLAT FİYATLARI

Banyo yenilerken yapılan işlemler ve ortalama masraflar şu şekildedir;

 • Öncelikle yerleşim planı hazırlanır ve hangi ürünlerin kullanılacağına karar verilir. Banyonun ölçüleri alınır ve üç boyutlu çizim hazırlanır. Proje yönetimi ve tasarımı: 1100 TL – 1550 TL
 • Yıkım işlemi: 1100 TL – 1550 TL
 • Sıhhı tesisat yenileme ve montajı: 1100 TL – 1550 TL
 • Elektrik tesisatı yenileme ve montajı: 400 TL – 600 TL
 • Kara sıva, şap ve banyo zemin düzenlemesi: 230 TL – 450 TL
 • Kum, çimento, seramik yapıştırıcı ve ara musluk gibi malzemeler: 660 TL – 870 TL
 • Seramik ve fayans yapıştırma: 8550 TL – 1100 TL
 • Duş kabini yerleştirilir ve mobilyalar monte edilir. Gömme rezervuar ve klozet fiyatı: 400 TL – 600 TL; duşa kabin fiyatı: 1100 TL – 1400 TL; banyo lavabo bataryası: 130 TL – 280 TL; banyo duş musluğu, batarya ve duş başlığı: 300 TL – 500 TL; banyo dolabı ve lavabosu: 2200 TL – 3200 TL; aydınlatma ürünü, priz ve anahtarlar: 130 TL – 180 TL.

Tüm banyo için toplam maliyet 9 bin TL ile 14 bin TL arasında değişmektedir.

Sonuç olarak banyo tadilatında banyonun tamamının onarılması ile bir kısmının onarılması arasında ciddi fiyat farklılığı vardır. İşçilik, kullanılan malzeme, tadilat yapılacak tesisat ve diğer pek çok unsur maliyeti değiştiren etkenlerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

Servis Noktaları: İstanbul'un Tüm İlçeleri. Merkez Ofis: Kirazlı Mahallesi, Tavukçu Köprü Caddesi, 1125. Sokak, No:8 Bağcılar / İSTANBUL

Çağrı Merkezi

© 2021 Onarım Tesisat

Call Now Button