BlogBuderus Kombi Çalıştırma

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2022/06/buderus-kombi-calistirma.jpg

Buderus kombinizi yeni aldıysanız ilk başlarda bazı problemler yaşayabilirsiniz. Kombi kaçta yanmalı, yaz kış ayarı nasıl olmalı, tuş kilidi nasıl açılır ve kışın donmaması için ne yapılmalıdır gibi sorunları yaşıyorsanız tüm bunları yazımızda bulabilirsiniz.

Buderus Kombi Kaçta Yanmalı?

Buderus kombilerde sıcaklık gündüz saatlerinde 22 derece, gece saatlerinde ise 18 derece civarında olabilir. Eğer oda termostatınız varsa Buderus kombi sıcaklık ayarı termostat üzerinden ayarlanabilir. Oda termostatınız yoksa ortamdaki sıcaklığı bir termometreyle ölçerek kombinin sıcaklık ayarını yapabilirsiniz.

Buderus Kombi Yaz Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

Kombinizi yaz moduna ya da kış moduna almak oldukça kolaydır. Modeller arasında farklılık olmakla birlikte genelde oldukça benzer işlemler yapılır.

Buderus kombi kış moduna alma işlemi için “mode” düğmesine arka arkaya basın. Ekranda petek simgesi çıkana düğmeye basmaya devam edin. Petek sembolünü gördüğünüzde sıcak su ayarını yapmanız gerekir. Bunun için “+” ve “-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Daha sonra yaptığınız ayarı kaydetmek için “Mode” düğmesine basın. Artık kombiniz kış modundadır ve Buderus kombi kalorifer açma işlemi tamamlanmştır. Cihaz kış modunda olduğu sürece hem sıcak su olacaktır hem de kaloriferler ısınacaktır.

Buderus kombi yaz ayarı için ekranda güneş sembolünü görene kadar “Mode” düğmesine arka arkaya basın. Güneş sembolünü görünce su sıcaklığını ayarlayın. Bunun için “+” ve “-“ düğmelerini kullanmanız gerekir. “Mode” düğmesini kullanıp ayarı kaydettiğinizde kombiniz yaz moduna geçecektir. Kombi yaz modunda sadece sıcak su verir, kalorifer devresi kapanır.

Buderus kombi kullanımı sıcak su ayarı nasıl yapılır? Kombinizde sıcak su ayarını “+” ve “-“ düğmelerini kullanarak yapabilirsiniz.

Buderus Kombi Tuş Kilidi Nasıl Açılır?

Buderus kombideki tuş kilidinin görevi cihazdaki bütün fonksiyonları devre dışı bırakmaktır. Tuş kilidi yalnızca “Reset” butonunu devre dışı bırakmaz. Tuş kilidini açmak için “+” ve “-“ düğmelerini kullanabilirsiniz. Bunun için bu tuşlara aynı anda basın. Siz “+” ve “-“ tuşlarına basarken ekranda “Loc” yazısı görünecektir. Loc yazısı göründüğünde tuş kilidi açılır. Aynı düğmelere aynı anda tekrar basarsanız tuş kilidi kapanacaktır.

Önemli Not: Her modelde farklı özellikler olabilir. Eğer kombinizde “+” ve “-“ tuşları yoksa “yukarı” ve “aşağı” tuşları vardır. Bu durumda ayar yaparken sıcaklığı artırmak için “yukarı” tuşuna, sıcaklığı düşürmek için “aşağı” tuşuna basmanız gerekir.

Buderus Kombinin Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?

Eğer kombiyi kısa süreli kapatacaksanız gaz vanasını kapatmamanız gerekir. Ayrıca kombiyi besleyen elektrik şalterinin de açık olması gerekir. Böylece donmaya karşı emniyet sistemi devreye girer ve kombiniz kendini korur. Elektrikler kesilirse kombideki su boşaltılmalı ve vanalar kapatılmalıdır.

Kombiyi eğer uzun süre kullanmayacaksanız gaz vanasını ve elektrik beslemesini kapatmanız gerekir. Bunun yanı sıra kombideki kullanım suyunu ve peteklerdeki suyu boşaltmanız da gerekir.

Sonuç olarak Buderus kombi çalıştırma kılavuzu içindeki yazanlar sizin için yeterli gelmediyse paylaştığımız bilgileri kullanarak da kolay bir şekilde kombinizin ayarlarını yapabilirsiniz. Ayar yaparken ekrandaki işaretlere dikkatlice bakarsanız hiç zorlanmadan kombinizi ayarlayabilirsiniz.

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *