BlogEsenyurt Su Kaçağı Tespiti ve Cihazla Noktasal Tamiri

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2020/12/esenyurt-su-kacagi-bulma.jpg

Akçaburgaz’dan Yeşilkent’e kadar Esenyurt’un tüm mahallelerine hizmet garantisi sunan firmamız, gerekli kontroller sonrasında cihazla su kaçağı tespiti yapar. Esenyurt su kaçağı tespiti servisi son teknoloji ürünü cihazlar kullanır. Bunların yanı sıra deneyimli ve eğitimli ekibimiz evinize ya da işyerinize hiçbir zarar vermeden yarım saat gibi az bir sürede tespit çalışmasını tamamlar.

Esenyurt su kaçağı bulma : 0544-840-3634 Hemen Ara

ESENYURT SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Esenyurt, yoğun nüfusu ve eski binaları nedeniyle çarpık yapılaşmanın çok fazla olduğu bir ilçedir. Bu nedenle yapılardaki tesisatlar yıpranabilir, deforme olabilir ve su kaçakları ortaya çıkabilir. Mahalle tesisatçıları su kaçaklarını bulmada artık yetersiz kalmaktadır. Çünkü gerekli ekipmanları kullanmamakta ve gereksiz yere fayansları sökerek binayı inşaat alanına dönüştürmektedir.

Su kaçaklarını tespit ederken öncelikle su sayacının kontrol edilmesi gerekir. Su sayacını kontrol ederken tesisat pompası su saatine ve vanalara bağlanır. Daha sonra akustik dinleme cihazı ile tesisat dinlenir. Bu işlemden sonra gider borularına bakılır.

Pimaş borularının içi özel endoskopi kameralarıyla hiçbir hattı kırmadan görüntülenir. Termal kameralarla tesisatta bulunan sıcaklık farkına bakılır ve su kaçağı tespit edilir.

Su kaçağının nerede olduğunu bulduktan sonra ekiplerimiz gereken onarım işlerini en az hasar verecek şekilde, zemini noktasal bir biçimde kırarak yaparlar. Bu işlemler için en fazla bir ya da iki fayansın sökülmesi yeterli olur.

KIRMADAN DÖKMEDEN ESENYURT SU KAÇAĞI TESPİTİ

Klasik yöntemler kullanıldığında hem yüksek maliyetler çıkmakta, hem tespit aşaması uzun sürmekte hem de etraf çok fazla dağılmaktadır. Ancak eğitimli ekipler tarafından teknolojik cihazların kullanılması kırmadan dökmeden su kaçağı tespitini sağlamaktadır.

Su tesisatlarında en çok yaşanan sorunlar su kaçakları nedeniyle olmaktadır. Süresi dolan ya da yanlış tasarlanan su tesisatları sık sık problem çıkarmaktadır.

Su kaçakları yalnızca eski binalarda değil yeni yapılan binalarda da görülür. Özellikle kötü ve kalitesiz malzeme kullanılması bir süre sonra su sızıntılarının olmasına yol açar. Ezilme, şebekeye verilen tazyikli suyun yüksek basıncı veya tıkanma gibi sorunlar da su kaçaklarına neden olabilir.

ESENYURT SU TESİSATÇISI

esenyurt su kaçağı tespiti

Su kaçakları nasıl anlaşılır? Bir binada su kaçağı olup olmadığını nasıl anlarız? Borularda meydana gelen su sızıntıları hem evinize hem de alt kat komşunuza zarar verir. Alt katınızın tavanında ve duvarlarında kararmalar, çürümeler, küflenmeler, kabarmalar ve çatlamalar görülebilir. Alt kat komşunuz bu sebeplerle kapınızı çalarsa muhtemelen dairenizde bir su kaçağı vardır.

Esenyurt su tesisatçısı olarak kameralı cihazlı hizmet sunmaktayız.

Su kaçakları bazen de yüksek su faturalarının gelmesiyle anlaşılır. Eğer su tüketiminde kartlı sistem kullanıyorsanız her zaman yüklediğiniz su miktarı yetersiz gelmeye başlıyorsa su kaçağı başlamış olabilir.

SU KAÇAĞI BULMA ESENYURT

Deneyimsiz ve eğitimsiz tesisatçılarla çalışmak sorunu çözmeyeceği gibi ilerde tekrarlamasına neden olabilir. Mağdur olmamanız için teknolojik ekipmanlar kullanan firmalarla çalışmanız gerekir. Esenyurt su kaçağı bulma su tesisatçısı olarak hizmet verdiğimiz mahalleler:

Akçaburgaz, Ardıçlı su tesisatçısı, Atatürk, Cumhuriyet, Esenkent, Esenyurt Fatih su kaçağı servisi, Güzelyurt su kaçak bulma, İncirtepe, İnönü, İstiklal, Mehterçeşme, Merkez, Namık Kemal, Esenyurt Örnek su kaçağı tespiti, Pınar, Saadetdere, Sanayi, Talatpaşa, Yenikent cihazla su kaçağı bulma ve Yeşilkent Mahallesi olmak üzere Esenyurt’un 20 mahallesine servis hizmeti veren firmamız akustik dinleme cihazı, nem ölçer ve kameralı görüntüleme sistemlerini kullanarak temiz su borularının içini, atık su borularının içini ve diğer tüm tesisatı kontrol eder.

Sonuç olarak her türlü teknik eğitimi almış ekibimizle birlikte gerekli donanıma sahip firmamız evinize ya da işyerinize zarar vermeden tüm su kaçaklarını hızlıca bulur. Acemi tesisatçılar tarafından yapılan kırma dökme çalışmaları neticesinde tesisatın komple yenilenmesi gerekebilir. Ancak firmamızda bu tür problemler yaşanmaz. Tespit sırasında hiçbir yeri kırmadan boruların içlerini görüntüler, tüm tesisatı detaylı bir şekilde kontrol ederiz.

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button