BlogFatih Su Kaçağı Tespiti

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2021/01/su-kacagi-tespiti-fatih.jpg

Su kaçakları, tedbir alınmadıkları takdirde tüm binayı etkileyebilir ve ciddi sorunlara yol açabilirler. Mutfak tezgahının altından su çıkması, tuvaletten ya da banyodan alt kata su sızması şeklinde fark edilen su kaçakları hem kendi bulunduğu katı hem de alt katları rahatsız edebilirler. 

Fatih su kaçağı tespit servisi: 0544-840-36-34

Su kaçaklarının neden olduğu bulunmalı ve gerekli tadilat çalışmaları yapılmalıdır. Kaçağın başladığı bölge tam olarak tespit edilmeli ve o bölgede çalışma yapılmalıdır. Bunun için son teknoloji ürünü cihazları kullanan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Fatih’in tüm semtlerine hizmet veren firmamız, akustik dinleme cihazı, nem ölçer ve boru görüntüleme kameraları yardımıyla hiçbir yere zarar vermeden sorunun kaynağını kısa sürede bulmaktadır.

FATİH KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ

Aksaray’dan Yedikule’ye kadar Fatih’in dört bir yanına servis hizmeti veren firmamız su kaçaklarını noktasal olarak tespit eder ve yalnızca sorunlu bölgede tadilat çalışması yapar. Su kaçaklarını tespit ederken şunları yapıyoruz;

 • Öncelikle temiz su borularını akustik dinleme cihazı ile dinliyoruz. Duvarda veya tavanda nemlenme varsa akustik dinleme cihazıyla gereksiz yere her yerin kırılmasına ya da dökülmesine ihtiyaç duymadan kaçağın yerini tespit ediyoruz.
 • Boru görüntüleme kameralarını kullanarak atık su borularının içlerini görüntülüyoruz. Bu sayede kaçağın birden fazla yerde olup olmadığını ve ne sebeple oluştuğunu anlayabiliyoruz. Borularda herhangi bir çatlaklık, kırılma ya da conta gevşemesi gibi durumlar varsa, bu kameralar sayesinde kolayca görüntülenebilir.
 • Ardından termal kameraları kullanarak sıcak su tesisatını kontrol ediyoruz. Bu alanlarda su kaçağı olup olmadığını kontrol ediyoruz.
 • Nem ölçme cihazını kullanarak ortamın nem derecesini tespit ediyor ve normal değerler ile karşılaştırmasını yapıyoruz.
 • Duvarda ya da tavanda ıslaklık mevcutsa muhtemelen yapının bir yerlerinde su kaçağı vardır. Böyle bir durumda nem ölçer cihaz uyarı verir ve ekiplerimiz kaçağın olduğu bölgede inceleme yaparlar.

Gerekli incelemeler yapıldıktan ve kaçağın yeri tespit edildikten sonra sadece sorunlu bölgedeki bir ya da iki fayansın kırılması yeterli olmaktadır.

Eski usul yöntemlerdeki gibi her yeri kırmaya dökmeye gerek kalmadan, ortamı inşaat alanına çevirmeden ve çok fazla masrafa yol açmadan hem tespit hem de tadilat çalışmalarını hızlı bir şekilde yapıyoruz.

FATİH SU KAÇAĞI TESPİTİ

Hizmet verdiğimiz Fatih semti mahalleleri: Aksaray, Akşemsettin, Alemdar, Ali Kuşçu, Fatih Atikali, Ayvansaray su tesisatçısı, Balabanağa, Balat su kaçağı tespiti, Beyazıt kameralı tesisatçı, Binbirdirek, Cankurtaran, Cerrahpaşa, Cibali, Demirtaş, Dervişali, Emin Sinan, Hacı Kadın, Haseki Sultan, Hırka-i Şerif, Hobyar, Hoca Gıyasettin, Hoca Paşa, İskenderpaşa kameralı su kaçaı tespiti,

Kalenderhane, Karagümrük, Katip Kasım, Kemal Paşa, Kocamustafapaşa, Küçük Ayasofya su tesisatçısı kameralı, Mercan, Mesih Paşa, Mevlanakapı, Mimar Hayrettin, Mimar Kemalettin, Molla Gürani, Mollafenari, Mollahüsrev, Muhsine Hatun, Nişanca, Rüstem Paşa, Saraç İshak, Seyyid Ömer, Silivrikapı, Sultan Ahmet kırmadan su kaçağı bulma, Sururi, Süleymaniye, Sümbül Efendi, Şehremini, Şehsuvar Bey, Tahtakale, Taya Hatun, Topkapı, Yavuz Sinan, Yavuz Sultan Selim, Yedikule ve Zeyrek Mahallesi olmak üzere Fatih’in 56 mahallesine de servis yapmaktayız.

İşinde uzman, deneyimli ve teknolojik cihazları kullanmak için gerekli eğitimleri alan ekibimiz kısa süre içinde bulunduğunuz bölgeye ulaşır ve su kaçağınızla ilgili tüm sorunları çözüme kavuşturur.

Akustik dinleme cihazı, nem ölçer ve boru görüntüleme kameralarını kullanmak, verileri okuyabilmek ve doğru bir şekilde yorumlayabilmek için sıkı bir eğitimden geçen uzman kadromuz, su kaçağının hem yerini hem de kaçağa neyin sebep olduğunu hızlı bir şekilde tespit eder. 

Sonuç olarak gerek evlerde gerekse ticari alanlardaki her türlü su sızıntısı probleminde firmamızı 7 / 24 arayabilir, teknik destek alabilirsiniz. İstanbul’un tüm ilçelerine, Fatih’in tüm bölgelerine hizmet veren firmamız, uygun fiyatlara ve garantili bir şekilde su kaçağı tespiti yapmaktadır.

2 comments

 • Eren yeniay

  1 Ocak 2021 at 02:22

  Selamün Aleyküm, Fatih semtindeyim, kameralı su kaçağı tespiti ve tamirini sigorta karşılıyor mu? Bunun için ne yapmalıyım?

  Reply

 • OnarımTesisat

  2 Ocak 2021 at 14:21

  Aleyküm Selam, Evet sigorta şirketleri su kaçaklarının tespiti ve onarımını ve bu kaçaklardan doğan zararları (boya, sıva mobilya zararları gibi) karşılamaktadır. Su kaçağı tespitini yaptıktan sonra size yapılacak çalışmanın ve maliyetinin bulunduğu bir form verilecektir. Bu formda yazan tutarı sigorta şirketinden aynı gün geri alabilirsiniz. İyi günler dileriz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

Servis Noktaları: İstanbul'un Tüm İlçeleri. Merkez Ofis: Kirazlı Mahallesi, Tavukçu Köprü Caddesi, 1125. Sokak, No:8 Bağcılar / İSTANBUL

Çağrı Merkezi

© 2021 Onarım Tesisat

Call Now Button