Blogİstanbul Su Tesisatçısı – En Uygun Fiyatlar

2 Nisan 2020by OnarımTesisat3
https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2020/04/istanbul-su-tesisatcisi.jpg

Su tesisatınızı sıfırdan yaptırmak ya da yenilemek istiyorsanız tecrübeli bir firmayla anlaşma yapmanız gerekir. Deneyimli bir firmayla çalıştığınızda tesisatınız kusursuz olarak yapılır. Var olan sorunlar ise çeşitli teknolojik cihazlar yardımıyla ve deneyimli personeller tarafından kolayca tespit edilebilir.

Kameralı Su Tesisatçısı Hizmeti

İstanbul için bu hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. Kameralı su tesisatçısı hizmet evde su kaçağı, tıkanıklık açma gibi sorunları olan müşterilere verilmektedir. Bu hizmet detaylarını cihazla su kaçağı tespiti sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Kamera ile Noktasal Su Kaçağı Bulma Örnek video

İşinin ehli olmayan ve yetersiz ekipman kullanan firmaların fiyat teklifleri son derece düşüktür. Ancak bu firmalar tesisattaki problemleri tam olarak algılayamadıkları gibi eksik ve hatalı onarımlar yapabilirler.

Bu da sorunun tekrarlanmasına ya da daha fazla büyümesine yol açabilir. Özellikle su kaçağı gibi durumlarda sızıntının yerini tespit etmek ve binaya zarar vermeden sızıntıyı gidermek profesyonel firmaların işidir.

SU TESİSATÇISI İSTANBUL İÇİ FİYATLAR 2021

İstanbul için Ortalama su tesisatı fiyatları şu şekildedir;

 • Banyo su tesisatı kurulumu: 1.100 TL – 13.500 TL
 • Mutfak su tesisatı kurulumu: 1.100 TL – 12.250 TL
 • Su tesisatı kurulumu: 1.100 TL – 25,500 TL
 • Daire başı su tesisatı yenileme maliyeti: 850 TL (İşçilik, malzeme ve montaj fiyatı dahil değildir)
 • Kaba inşaat su tesisat fiyatları: 8.500 TL
 • Sıva üstü su tesisatı: 850 TL – 3.150 TL (1 gün)
 • Şap altı su tesisatı: 2.200 TL – 4.250 TL (2 gün)
 • Doğalgaz tesisatı: 850 TL – 5.500 TL (1 gün)
 • Su kaçağı tespiti: 170 TL  (1 saat)

Bu fiyatlar işçilik ve malzeme fiyatıdır. Ayrıca normal daireler içindir. Dubleks, tripleks, villa ve fabrika gibi mekanlarda fiyatlar artmaktadır. Bunun nedeni işçilik süresinin artması ve yapılan işlemin daha zahmetli olmasıdır. Dubleks evlerde fiyatlar 100 TL, tripleks evlerde 200 TL, villalarda 300 TL – 500 TL, fabrikalarda alanın büyüklüğüne bağlı olarak 500 TL – 1000 TL yükselmektedir. Dış mekanlarda ise ücretler 2000 TL’yi bulabilmektedir.

3 oda bir salonu olan bir evin su tesisatı yapılırken fiyatlandırma dairenin büyüklüğüne göre değişir. Ortalama 100 metrekare olduğu düşünülen 3 + 1 dairenin su tesisatı fiyatı yaklaşık 13 bin TL gibi bir rakam olur.

SU TESİSATI DÖŞEME

Su tesisatı temiz suyun elde edilmesi, depolanması ve kullanım sırasında yumuşatılması amacıyla kurulur. Gerekli basınç ayarları yapıldıktan sonra suyun dağıtılması, atık suların toplanması ve arıtılması gibi işlemlerin tümü su tesisatı yoluyla yapılır.

Su tesisatı mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanların zeminlerine döşenebildiği gibi apartmanların su depolarına, hidroforlarına hatta yüzme havuzlarına bile kurulabilir. Su tesisatları, temiz su ve pis su olmak üzere iki kısımda döşenir.

Temiz su tesisatında temiz su boru donanımları ve aygıtları yer alır. Temiz su tesisatında soğuk su ve sıcak su tesisatı bulunur. Temiz su tesisatında kullanılacak malzemeler kullanım ihtiyacına göre değişebilir. Bunun anlamı sıcak su ve soğuk su için farklı türde boruların kullanılacak olmasıdır.

Temiz su dağıtım sistemleri; kolon sistemleri, basınçlı depo sistemi ve dizi sistem olmak üzere 3 kısımdan oluşur. Kolon sisteminde ve basınçlı depo sistemlerinde su sayaçları her dairede ayrı olarak bulunur. Dizi sistemlerde ise tüm sayaçlar zeminde veya bodrum katında bulunur. Temiz su tesisatında bina temiz su ana boruları, su sayaçları, dağıtım boruları, kolonlar ve kat tesisatı elemanlarından meydana gelir.

Pis su tesisatında kullanılan sular şehir kanalizasyonuna aktarılır. Bina dışı ve bina içi pis su tesisatı olmak üzere 2 kısımdır. Bina dışı pis su tesisatlarında atık sular binanın dışından kanalizasyona aktarılır.

Yağmur suları ve pis sular bu sistemle kanalizasyona giderler. Bina içi pis su tesisatında binadaki tüm atık sular ana borular aracılığıyla binanın dışına iletilir.

SU TESİSATINDA FİYATLAR NASIL BELİRLENİR?

Su tesisatında kurulum, yenileme ya da değişim masrafları; kullanılan malzeme, işin zorluk oranı, işin yapılma süresi ve ekibin binaya ulaşma masraflarına göre değişmektedir. Verilen fiyatlarda genellikle malzeme dahil değildir.

Fiyat teklifi alırken mutlaka işçilik ve malzeme bedelini sormayı unutmayın.

 • Çalışma saatleri: İşiniz acilse ve çalışma saatleri içinde aramamışsanız maliyet daha fazla olacaktır. Mümkün olduğunca tesisat işlerinizi çalışma saatleri içinde yaptırmaya çalışın.
 • Tecrübe: İşinin ehli tesisatçılar farklı türde sorunları çözdükleri için çoğu tesisat problemine aşinadırlar ve sorunları hızlı bir şekilde hallederler. Teknolojik cihazlar kullandıkları için size garantili bir hizmet sunarlar. Uygun fiyatlı diye deneyimsiz ve bilmediğiniz bir firma ile çalışırsanız uzun vadede daha yüksek miktarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Düzgün kurulmayan tesisatta zaman içinde problemler meydana gelebilir, bu da ek masraflara yol açabilir.
 • Malzeme seçimi: Tesisatta kullanılan malzemeler de fiyatı etkilemektedir. Kaliteli malzeme alternatiflerini araştırmalı ve sonradan arıza yapmayacak ürünleri seçmelisiniz. Kalitesiz ve ucuz malzeme tercih ettiğinizde iki kez masraf yapmanız gerekebileceğini unutmayın.
 • Ulaşım giderleri: Bölgesel çalışan firmalarda ulaşım masrafları daha düşüktür. Eğer evinize ya da işyerinize gelecek ekip uzak bir mesafedeyse ödeyeceğiniz miktar daha yüksek olacaktır. Bu nedenle size yakın yerlerde olan firmaları tercih etmeniz maliyeti düşürecektir.

Tesisatçıların verdiği fiyatların yüzde 60’ı işçilik, yüzde 5’i ulaşım, yüzde 35’i ise malzeme fiyatıdır. Yapılan iş zorlaştıkça, mesafe arttıkça ve malzeme kalitesi yükseldikçe fiyat da aynı oranda fazlalaşacaktır.

Onarım Tesisat olarak İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı uygulamadan aynı fiyata hizmet veriyoruz. Zamandan ve bütçenizden zarar etmemek için saydığımız hususlara dikkat ederek işinde uzman bir firmayla çalışmanızı öneririz.

3 comments

 • Firdevs Taşpınar

  18 Ekim 2020 at 00:21

  Ben site yöneticisi Firdevs Taşpınar, Sıhhi tesisat konusunda 1350 dairelik sitemizle anlaşması olan firmadır. Su kaçağı ve tıkanıklık işlemlerini garantili ve faturalı uygun fiyatlara yaptırıyoruz. Kaçak su bulma konusunda profesyonel ekipleri var tavsiye ederim.

  Reply

 • Ayten

  9 Ocak 2021 at 16:57

  Kameralı su tesisatçı hizmeti için istanbul bahçelievlerdeki evime çağırdığım firma. Ustalar kamera ile mutfak giderini görüntüleyip sürekli tıkanan mutfağımdaki sorunu çözdüler. Teşekkür etmek istedim.

  Reply

 • OnarımTesisat

  9 Ocak 2021 at 16:58

  Teşekkür ediyorum Firdevs hanım. Olumlu yorumunuz bizi çok memnun etti.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

Servis Noktaları: İstanbul'un Tüm İlçeleri. Merkez Ofis: Kirazlı Mahallesi, Tavukçu Köprü Caddesi, 1125. Sokak, No:8 Bağcılar / İSTANBUL

Çağrı Merkezi

© 2021 Onarım Tesisat

Call Now Button