BlogSu Tesisatçısı – İstanbul Sıhhi Tesisatçı 2022 Fiyatları

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2020/04/istanbul-su-tesisatcisi.jpg

İstanbul su tesisatçısı olarak, Su tesisatınızı sıfırdan yaptırmak ya da yenilemek istiyorsanız tecrübeli bir firmayla anlaşma yapmanız gerekir. Deneyimli bir firmayla çalıştığınızda tesisatınız kusursuz olarak yapılır. Var olan sorunlar ise çeşitli teknolojik cihazlar yardımıyla ve deneyimli personeller tarafından kolayca tespit edilebilir.

İstanbul Su Tesisatçısı

İşinin ehli olmayan ve yetersiz ekipman kullanan firmaların fiyat teklifleri son derece düşüktür. Ancak bu firmalar tesisattaki problemleri tam olarak algılayamadıkları gibi eksik ve hatalı onarımlar yapabilirler.

Bu da sorunun tekrarlanmasına ya da daha fazla büyümesine yol açabilir. Özellikle su kaçağı gibi durumlarda sızıntının yerini tespit etmek ve binaya zarar vermeden sızıntıyı gidermek profesyonel firmaların işidir.

SU TESİSATÇISI İSTANBUL 2022 FİYATLARI

Su Tesisatçısı 2022
Su Tesisatçısı 2022

İstanbul Su Tesisatçısı 2022 ortalama fiyatları şu şekildedir;

 • Su Kaçağı Tespiti Servisi: 250 – 350 TL (Detaylı bilgi için cihazla su kaçağı bulma yazımızı okuyunuz.)
 • Robotla Tıkanıklık Açma hizmeti: Tuvalet tıkanıklığı, banyo ve mutfak lavabo giderleri tıkanması, pimaş, gider ve pis su tıkanıklığı sorunlarınız için servis çağırma ve ücretlendirme bilgisine tıkanıklık açma sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 • Petek yıkama işlemi ve maliyeti ve servis bilgileri için petek temizliği sayfamızı ziyaret ediniz.
 • Kamera ile Görüntüleme hizmeti: Tüm gider, pimaş içi kameralı görüntüleme uygun fiyatlara yapılır. Ortalama ücret 250 TL dir.
 • Musluk, vana, basınç düşürücü ve çeşme değişimleri: Bu işlem için fiyat alınız.
 • Kaba inşaat su tesisat fiyatları: 8.500 TL
 • Sıva üstü su tesisatı: 2500 TL – 5.500 TL
 • Şap altı su tesisatı: 5.000 TL – 12.000 TL
 • Doğalgaz tesisatı: 1550 TL – 8.500 TL

Not: Koyu yazılı hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz. Lütfen Arayınız: 0544 840 36 34 (Sadece İstanbul) Diğerleri İstanbul için ortalama sıhhi tesisatçı fiyatlarıdır.

Kameralı Su Tesisatçısı Hizmeti İstanbul

İstanbul için bu hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. Kameralı su tesisatçısı hizmet evde su kaçağı, tıkanıklık açma gibi sorunları olan müşterilere verilmektedir. Bu hizmet detaylarını su kaçağı tespiti istanbul sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Su Tesisatçısı Tıkanıklık Açma Hizmeti 2022

İstanbul içi robotla tıkanıklık açma hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet makine ile pimaş gider botu tıkanıklarını açma hizmeti olup borularınızı kırmaz zarar vermez. İşlem sonrası gidere bol su dökülerek test edilir ve işlem tamamlanır. Fiyat için arayınız 0544 840 36 34.

Tuvalet ve Klozet Tıkanıklığı açma İstanbul Tesisat

Tuvalet tıkanıklığı ve klozet gideri dolması sorunlarınız için verdiğimiz hizmettir. Eğer kendi çabanız ile tuvalet tıkanıklığını gideremediyseniz bizi arayarak randevu oluşturup servis çağırabilirsiniz. Robotla bu gibi sorunları kısa sürede çözüyoruz.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı için Tesisatçı Hizmeti

Eğer mutfak lavabonuz tıkandı ve açılmıyor ise yada sık sık tıkanıyor veya çok yavaş akıyor ise sadece lavabo açıcı fayda etmeyebilir yada robotla tıkanıklık açma yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açma işlemi sonrasında kamera ile boru içini görüntüler ve yağlanma oranını tespit ederiz. Yüksek yağlanma olan giderlere et yıkama yapılmalıdır. Bu işlem boruyu basınçlı su ile yıkamaktır. Firmamız bu hizmeti de uygun fiyatlara vermektedir.

Vana, Musluk ve Basın Düşürücü Değişimleri

Bu gibi ve daha fazla hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz. Onarım tesisat olarak sizlere uygun fiyata ve garantili hizmet vermekten mutluluk duyarız. İstanbul içi genelde aynı gün servis hizmetimiz vardır.

SU TESİSATI DÖŞEME İSTANBUL

Su tesisatı temiz suyun elde edilmesi, depolanması ve kullanım sırasında yumuşatılması amacıyla kurulur. Gerekli basınç ayarları yapıldıktan sonra suyun dağıtılması, atık suların toplanması ve arıtılması gibi işlemlerin tümü su tesisatı yoluyla yapılır.

Su tesisatı mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanların zeminlerine döşenebildiği gibi apartmanların su depolarına, hidroforlarına hatta yüzme havuzlarına bile kurulabilir. Su tesisatları, temiz su ve pis su olmak üzere iki kısımda döşenir.

TEMİZ SU TESİSATÇISI – İstanbul Tesisat

Temiz su tesisatında temiz su boru donanımları ve aygıtları yer alır. Temiz su tesisatında soğuk su ve sıcak su tesisatı bulunur. Temiz su tesisatında kullanılacak malzemeler kullanım ihtiyacına göre değişebilir. Bunun anlamı sıcak su ve soğuk su için farklı türde boruların kullanılacak olmasıdır.

Temiz su dağıtım sistemleri; kolon sistemleri, basınçlı depo sistemi ve dizi sistem olmak üzere 3 kısımdan oluşur. Kolon sisteminde ve basınçlı depo sistemlerinde su sayaçları her dairede ayrı olarak bulunur. Dizi sistemlerde ise tüm sayaçlar zeminde veya bodrum katında bulunur. Temiz su tesisatında bina temiz su ana boruları, su sayaçları, dağıtım boruları, kolonlar ve kat tesisatı elemanlarından meydana gelir.

Pis su tesisatında kullanılan sular şehir kanalizasyonuna aktarılır. Bina dışı ve bina içi pis su tesisatı olmak üzere 2 kısımdır. Bina dışı pis su tesisatlarında atık sular binanın dışından kanalizasyona aktarılır.

Yağmur suları ve pis sular bu sistemle kanalizasyona giderler. Bina içi pis su tesisatında binadaki tüm atık sular ana borular aracılığıyla binanın dışına iletilir.

SU TESİSATINDA FİYATLAR NASIL BELİRLENİR?

Su tesisatında kurulum, yenileme ya da değişim masrafları; kullanılan malzeme, işin zorluk oranı, işin yapılma süresi ve ekibin binaya ulaşma masraflarına göre değişmektedir. Verilen fiyatlarda genellikle malzeme dahil değildir.

Fiyat teklifi alırken mutlaka işçilik ve malzeme bedelini sormayı unutmayın.

 • Çalışma saatleri: İşiniz acilse ve çalışma saatleri içinde aramamışsanız maliyet daha fazla olacaktır. Mümkün olduğunca tesisat işlerinizi çalışma saatleri içinde yaptırmaya çalışın.
 • Tecrübe: İşinin ehli tesisatçılar farklı türde sorunları çözdükleri için çoğu tesisat problemine aşinadırlar ve sorunları hızlı bir şekilde hallederler. Teknolojik cihazlar kullandıkları için size garantili bir hizmet sunarlar. Uygun fiyatlı diye deneyimsiz ve bilmediğiniz bir firma ile çalışırsanız uzun vadede daha yüksek miktarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Düzgün kurulmayan tesisatta zaman içinde problemler meydana gelebilir, bu da ek masraflara yol açabilir.
 • Malzeme seçimi: Tesisatta kullanılan malzemeler de fiyatı etkilemektedir. Kaliteli malzeme alternatiflerini araştırmalı ve sonradan arıza yapmayacak ürünleri seçmelisiniz. Kalitesiz ve ucuz malzeme tercih ettiğinizde iki kez masraf yapmanız gerekebileceğini unutmayın.
 • Ulaşım giderleri: Bölgesel çalışan firmalarda ulaşım masrafları daha düşüktür. Eğer evinize ya da işyerinize gelecek ekip uzak bir mesafedeyse ödeyeceğiniz miktar daha yüksek olacaktır. Bu nedenle size yakın yerlerde olan firmaları tercih etmeniz maliyeti düşürecektir.

Tesisatçıların verdiği fiyatların yüzde 60’ı işçilik, yüzde 5’i ulaşım, yüzde 35’i ise malzeme fiyatıdır. Yapılan iş zorlaştıkça, mesafe arttıkça ve malzeme kalitesi yükseldikçe fiyat da aynı oranda fazlalaşacaktır.

Onarım Tesisat olarak İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı uygulamadan aynı fiyata hizmet veriyoruz. Zamandan ve bütçenizden zarar etmemek için saydığımız hususlara dikkat ederek işinde uzman bir firmayla çalışmanızı öneririz.

5 comments

 • Ahsen

  13 Nisan 2022 at 01:55

  Uygun fiyat ve düzgün iş yapan tesisatçılarınıza teşekkür ediyorum. 👏👍😊

  (5/5)

  Reply

 • Beytullah

  25 Nisan 2021 at 04:27

  110 metrekare bir dairenin pis su ve temiz su kalorifer tesisat malzemeleri ne kadar tutar

  Reply

 • OnarımTesisat

  9 Ocak 2021 at 16:58

  Teşekkür ediyorum Firdevs hanım. Olumlu yorumunuz bizi çok memnun etti.

  Reply

 • Ayten

  9 Ocak 2021 at 16:57

  Kameralı su tesisatçı hizmeti için istanbul bahçelievlerdeki evime çağırdığım firma. Ustalar kamera ile mutfak giderini görüntüleyip sürekli tıkanan mutfağımdaki sorunu çözdüler. Teşekkür etmek istedim.

  Reply

 • Firdevs Taşpınar

  18 Ekim 2020 at 00:21

  Ben site yöneticisi Firdevs Taşpınar, Sıhhi tesisat konusunda 1350 dairelik sitemizle anlaşması olan firmadır. Su kaçağı ve tıkanıklık işlemlerini garantili ve faturalı uygun fiyatlara yaptırıyoruz. Kaçak su bulma konusunda profesyonel ekipleri var tavsiye ederim.

  Reply

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *