BlogTaharet Musluğu Nasıl Kullanılır?

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2022/06/klozet-taharet-muslugu-nasil-kullanilir.jpg

Klozetlerde bulunan taharet musluğu, tuvalet ihtiyacının giderilmesinden sonra temizlenmeye yarayan bir musluktur. Bunun yanı sıra klozet temizliğinde de kullanılabilen taharet musluğu, günlük hayatı kolaylaştırmaktadır.

Klozette Taharet Musluğu Ne İşe Yarar?

Klozet taharet musluğu adından da anlaşılacağı üzere temizlenmek amacıyla tasarlanmışlardır. Vana ile suyun aktığı musluk arasında mesafe vardır. Su vanası genellikle banyo duvarında ve klozetin yanında olur, musluk ise klozetin iç kısmındadır. Vanayı çevirince klozetin içine su akmaya başlar ve bu su yardımıyla istenen temizlik yapılabilir.

Taharet Musluğu Nasıl Ayarlanır?

Taharet musluğunu kullanmadan önce musluk kısmının doğru eğimde olup olmadığına bakmanız gerekir. Bazı musluklarda su akış yeri aşağı doğru çok fazla eğik olabilir. Bu durumda vanayı açtığınızda su farklı yöne akabilir ve temizliğinizi tam yapamayabilirsiniz. Taharet musluğu kalibrasyonu için su akış aparatını aşağı ya da yukarı döndürebilir ve sizin için uygun eğimi ayarlayabilirsiniz. Böylece taharet musluğu denk gelmiyor sorunundan da kurtulabilirsiniz.

Klozette Taharet Musluğu Nasıl Açılır?

Klozette taharet musluğunu açmak ve su akışını sağlamak için klozetin hemen yanındaki duvarda musluk bulunur. Bu musluğun şekli her modelde farklılık gösterebilir. Musluğu açarken çok fazla çevirirseniz çok fazla su akışı olacaktır. Bu da sizi rahatsız edebilir. Az açmak ise suyun daha yakın mesafeye ulaşmasına neden olacağından temizliğinizi zor yapmanıza yol açabilir. Kendinize uygun akış seviyesini yakaladıktan sonra musluğu çevirmeyi bırakabilirsiniz.

Spiralli Taharet Musluğu Nasıl Kullanılır?

Standart taharet musluklarına göre daha pratik ve kullanışlı olan spiralli taharet musluklarını internet üzerinden ya da yapı malzemeleri satan yerlerden satın alabilirsiniz. Spiralli taharet musluğunu satın aldıktan sonra kullanım kılavuzuna göre ya da satıcının talimatlarına uyarak montajını kolayca yapabilirsiniz. Montajı yaptıktan sonra hortumu elinize aldıktan sonra musluğu çevirin. Su akış hortumunda düğme ya da kol gibi bir aparat bulunur. Buna bastıkça su gelecektir.

Spiralli taharet muslukları kişisel temizlik ve klozet temizliği için daha rahat kullanım imkanı sunarlar. Uzayabilen hortumları sayesinde klozetin her noktasını rahatça temizleyebilirsiniz. Başlık ayarlama derdi de olmadığı için elinizle istediğiniz bölgenin temizliğini kolayca yapabilirsiniz.

Klozet Taharet Musluğu Nasıl Temizlenir?

Klozet taharet musluğunu temizlemezseniz zamanla sararmalar ve kararmalar meydana gelebilir. Biriken kir nedeniyle kötü kokular ortaya çıkar ve hiç de hijyenik olmayan bir ortam oluşur. Klozet taharet musluğunu temilerken çamaşır suyu ve kireç çözücü ürünlerden faydalanabilirsiniz. Kireç çözücü kullanmak istemiyorsanız arap sabunu da işinizi görecektir. Arap sabununun içindeki doğal maddeler klozet musluğunuzun parlamasını ve hijyenik olmasını sağlayacaktır.

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *