Tıkanıklık Açma Servisi - İstanbul Tesisat Açma Fiyatları

TIKANIKLIK AÇMA, LAVABO, TUVALET TIKANIKLIĞI,  MUTFAK, BANYO, GİDER, PİMAŞ, KLOZET TIKANIKLIK AÇMA SERVİSİ. İSTANBUL için ÇAĞRI MERKEZİ (07:00-24:00) ARAYIN. şuan: AÇIK

Değerlendirme 4.9/1453 (Oy Sayısı)

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma Servisi

Mutfak lavabo tıkanıklığı, tuvalet, klozet, pimaş gibi ev ve iş yerlerinizdeki tüm tıkanıklık sorunlarınızı kırmadan zarar vermeden robotla açıyoruz.

İSTANBUL TIKANIKLIK AÇMA HİZMETİ

iSTANBUL’un tüm ilçelerine tıkanıklık açma hizmeti vermekteyiz. Lavabo, tuvalet tıkanıklığıpimaş, klozet, banyo, gider, logar gibi tüm tıkanıklıkları tıkanıklık açma robotu ile açmaktayız. İşlemler ortalama 30 dakika sürse de tıkanıklığın zorluğuna göre 1 saati de geçebilmektedir.

İstanbul Tıkanıklık Açma Fiyatları 2022

TIKANIKLIK CİNSİ 2022 Fiyatı
 İstanbul Lavabo Tıkanıklığı Açma 400 TL
Tuvalet Tıkanıklığı Açma 400TL
Klozet Açma 450 TL
Banyo Tıkanıklık Açma 450 TL
Mutfak Tıkanıklığı Açma 450 TL
 • Tıkanıklık açma işleminde duruma göre, tıkanıklık açma robotu, pupper, görüntüleme için kameralı robot, kimyasal ilaç ve yıkama için basınçlı özel yıkama makinesi gerekli görüldüğünde kullanılmaktadır. Tıkanıklığın durumuna ve müşteri isteğine göre firmamızda her türlü araç ve hizmet mevcuttur.
 • Hizmet Noktalarımız bölümünde İstanbul içinde hizmet verdiğimiz ilçeleri görebilir yada bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Firmamızı 08-22 saatleri arası arayabilirsiniz. Acil ihtiyaçlarınız için gece de hizmet veren aracımız mevcuttur.
 • * Bize ulaşmak için, 0850 840 36 34 ÇAĞRI MERKEZİ numaramızı, 0544 840 36 34 CEP telefonu numaramızı yada iletişim sayfamızı kullanarak ulaşabilirsiniz.

KIRMADAN LAVABO TIKANIKLIĞI NASIL AÇILIR?

Lavabo tıkandığında su boru içinden akamaz ve geldiği yöne doğru geri taşar. Bu da hem kötü kokulara hem de su basmalarına neden olur. Onarım Tesisat ekibi tesisatınızı kırmadan ve borularınıza zarar vermeden tıkalı borularınızı açar.

Lavabo tıkanıklıkları, genelde çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesinin gider borularının bağlı olduğu çatalın son bağlantı noktalarındaki kapalı dirseklerde ortaya çıkar. Geçici tıkanıklıklarda lavabo aç gibi kimyasal ürünler, pompa ya da tel gibi aletler çözüm olabilir.

Ancak su tesisat borusunun içinde oluşan kalıplaşmış tortular için bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramaz.

Ayrıca lavabo açıcılar çok sık kullanıldıklarında borulardaki cıvataların ve borudaki ek yerlerinin aşınmasına ve su sızmalarına yol açabilirler.

Bu nedenle kesin çözüm için kameralı cihazların kullanılması tıkanıklık açma için robot kullanılması yada tam sonuç için 160 bar basabilen yüksek basınçlı makineler ile yıkama yapılması gerekmektedir.

Kameralı robot makineler; lavabonuzun giderini, duvarlarını ya da seramiklerini kırmadan tıkanıklığı görüntülemeye ve açmaya yararlar. İstanbul’un tüm ilçelerine servis hizmeti veren Onarım Tesisat ekibi tıkanan lavaboları kırma dökme gibi yöntemler kullanmadan kolayca açar.

MUTFAK LAVABOLARI NEDEN TIKANIR?

Yemek artıklarının çöpe değil de lavaboya atılması: Çay posası, yemek artıkları, sebzelerdeki ufak taşlar ya da toprak parçaları boru dirseklerinde birikir. Giderin içinde zamanla set oluşturan artıklar nedeniyle pis su kanalizasyona gidemez.

Çoğu zaman borulardan akacak yer bulamayan sular geri teperek taşmalara yol açar. Yemek yağları lavaboya döküldükten sonra sıcak su dökmemek de yağ kalıntılarının borulara yapışmasına ve suyun borudan geçememesine neden olur.

 • Kıl ve sabun artıklarının lavaboya atılması: Kıl ve saç gibi artıklar çöp yerine lavaboya atıldığında tıkanmalar oluşur. Ayrıca sabun artıkları da borulara yapışarak suyun akış hızını yavaşlatabilir.
  Eğim verilmeden yapılan atık su boruları: Su tesisatı doğru döşendiğinde binadaki ana boruların çeperi geniş tutulur ve borular dikey olarak döşenir.
 • Bu yüzden suda erimeyen katı maddeler atılmadığı müddetçe hiçbir şekilde tıkanma yaşanmaz. Su ve katı cisimler doğrudan kanalizasyona giderler. Uygun eğim verilmeden döşenen borularda ise sık sık tıkanmalar meydana gelir.
 • Boru ek yerlerinin sızdırması: Borular arasında bulunan mühürler, atık su borusunun etrafında su kaçaklarına neden olabilir.
 • Kanalizasyon ana hattının tıkanması: Ağaç ya da çalı kökleri kanalizasyon hattını tıkamış olabilir ya da kanalizasyon hattında temizlenmemiş borular tıkanmaya yol açabilir.
 • İnşaat aşamasında lavabo giderine harç ve moloz karışması: Bina yapılırken lavabo giderine harç ve moloz döküldüyse o binanın lavaboları sık sık tıkanabilir. Boruların içindeki mesafe dar olacağından su ve katı cisimlerin akış hızı oldukça yavaş olacaktır.
 • Kireçlenme ve tortu: Bu sorun özellikle eski binalarda çok fazla yaşanmaktadır. Kireçlenen ya da tortu bağlayan borular daralır ve tıkanıklık oluşur.
  Lavabonun tıkanması sonucu gidere akan suyun hızı yavaşlar.
 • Tıkanıklık arttıkça kirli sular akış yolu bulamaz ve geri gelmeye başlar. Borulardaki tıkanıklıklar nedeniyle pimaşların ek yerlerinde sızdırmalar oluşabilir. Pimaş açma yapılmadığı takdirde Bu da alt kata su akmasına neden olur.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA NASIL YAPILIR?

Tuvalet tıkanıklıkları hem kötü koku oluşması hem de ortamın kirlenmesi sonucu sağlıksız koşulların oluşması nedeniyle oldukça rahatsız edici sorunlardır.

Bu tıkanıklıklara eğer dikkatli bir şekilde müdahale edilmezse gider boruları ek yerlerinden oynayabilir, delinebilir ve su kaçağı gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

TUVALET TIKANIKLIKLARI NEDEN OLUR?

Tıkanıklığın en çok yaşandığı katlar bodrum katlarıdır. İkinci ya da üçüncü katta oturanlar, bodrum katındaki tıkanıklık nedeniyle sorunlar yaşayabilirler.

 • Tesisat sorunları: Boruların düzgün döşenmemiş olması, inşaat sırasında borulara kaçan harç ve kum birikintileri, boruların fazla uzun olması ya da çok fazla dirsek kullanılması.
 • Tuvalet kullanım hataları: Tuvalet kağıdı, ped, saç ya da kağıt havlu gibi suda çözünmeyen maddeleri klozete atmak; küçük çocukların oyuncaklarını klozete atmasına izin vermek ya da klozet üstündeki raflarda klozete düşme ihtimali olan malzemeler bulundurmak.
 • Sert su sorunları: Eğer bulunduğunuz bölgedeki sular çok sertse borularda tortu birikebilir. Sert su zamanla su ve atık akışını yavaşlatır.

TUVALET TIKANIKLIKLARI KIRMADAN DÖKMEDEN NASIL AÇILIR?

Tıkanıklık açma yönetimi olarak Klozetinize dökeceğiniz kimyasallar hem boruların yapısına zarar verebilir hem de solunmaları halinde sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Sıcak su dökmek ise ani ısı değişimlerine neden olacağı için klozetinizin çatlamasına yol açabilir. Bu nedenle tuvalet tıkanıklarını açmak için profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

Dirsek borularında meydana gelen birikmeleri robotlarımızla anında tespit ediyor, fayansları ve duvarı kırmadan, tesisata hiçbir zarar vermeden tıkalı bölgeyi açıyoruz.

Eski tekniklerde giderdeki tıkanıklıklar basınçlı suyla temizleniyor, bu da boruların ek yerlerinden oynamasına ve su sızıntılarına neden oluyordu. Boruların hasar görmesi sonucu daha büyük tadilatlar ve beraberinde daha fazla masraf çıkıyordu.

Su kaçağı tespiti istanbul için kullanılan Kameralı görüntüleme teknolojisi yardımıyla boruların içleri net bir şekilde görülebildiği için sorunlu bölge kolayca tespit edilebilir.

Bu sayede sadece tıkalı alanı açmak için işlem yapılır ve tesisatın diğer kısımlarına hiçbir şekilde dokunulmaz. Açma işlemi sonrasında kamera ile tekrar borular görüntülenir ve atıkların akışını engelleyecek bir şey kalıp kalmadığı görülebilir.

EVDE TIKALI TUVALETİ AÇMA YÖNTEMLERİ

Tıkanıklık açma işlemleri.. Tıkanıklık çok büyük değilse evde kendi kendinize borulara zarar vermeden açabilirsiniz. Bunun için yapabilecekleriniz şunlardır;

 • Bir tuvalet pompası alın ve tıkanıklığı çekmeye çalışın. Burada dikkat etmeniz gereken şey, pompa ile çalışırken klozetin suyla dolu olması gerektiğidir.
 • Pompa işe yaramazsa tel elbise askılarından yararlanabilirsiniz. Bunun için askıyı düğüm yerinden çözün ve düz bir çubuk haline getirin. Kancalı kısmına çok kalın olmayan bir bez bağlayın ve askıyı klozetin içine sokun. İleri ve geri hareket ettirerek tıkanıklığı açmaya çalışın. Askının ucundaki bez, borulara zarar vermeden sıkışan maddeleri ittirmeye yarayacaktır.
 • Klozetinizdeki tıkanıklığı doğal yollarla da açabilirsiniz. Bunun için 1 çay bardağı karbonatı klozete dökün ve biraz bekleyin.
 • Ardından bir çay bardağı kadar sirkeyi dökün. Oluşan kimyasal reaksiyon nedeniyle klozette kabarma ve köpürme olacaktır. Sifonu çekmeden 1 – 1,5 saat kadar bekleyin. Sirke ve karbonat karışımı, tıkanıklığa neden olan organik karışımların çözünmesini borudan akmalarını kolaylaştıracaktır. Tıkanıklık devam ederse aynı karışımı uygulayıp 1 gece bekletin.
 • Başka bir yöntem de bulaşık sabunu kullanmaktır. Bunun için; klozete 1 çay bardağı kadar sıvı bulaşık deterjanı dökün ve 25 dakika kadar bekleyin. Deterjan iyice dibe çöktüğünde, boruların kayganlaşmasını sağlayacak ve tıkanıklığa yol açan maddelerin borulardan akmasına yardımcı olacaktır.
 • Tıkanıklık açıldıkça klozetteki su seviyesinin azaldığını görebilirsiniz. Aynı etkiyi göstermesi için kalıp sabun ya da şampuan kullanmayın. Bu tür ürünler yağ içerdikleri için tıkanıklığın daha da artmasına neden olabilirler.

Tıkanıklık klozetin erişemeyeceğiniz kadar derinlerinde bir yerlerdeyse yapabileceğiniz en iyi şey ileri teknoloji cihazları kullanan bir tesisatçı çağırmaktır.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA FİYATLARI (Alaturka/Alafranga)

Tuvaletteki tıkanıklıklarını açmak için verilen fiyatlar pek çok değişkene bağlıdır. Bu değişkenler şunlardır;

 • Dairenin hangi katta olduğu (bodrum katlarda daha çok işlem yapılması gerekeceği için bu katlarda yapılan çalışmalar için verilen fiyatlar daha yüksektir)
 • Gider borusunun cinsi (pimaş, künk ya da pink)
 • Hattın bireysel olması ya da ana hattın tıkalı olması
 • Tıkanıklığın bulunduğu yer (binanın içinde ya da dışında fiyat farklılıkları olur)
 • Yapının türü (dubleks ve tripleks evlerde fiyat artabilir)

Yukarıda verdiğimiz fiyatlar standart işlemler için olup işlem süresi en fazla 2 saattir.
Örnek Videoyu İzlemenizi Tavsiye Ederim

Sorun ana gider hattındaysa hattın uzunluğuna göre fiyat değişir. Tıkanıklığın nedeni borular içindeki harç ve moloz gibi cisimlerse, bu cisimlerin temizlenmesi son derece zordur. Bu tür durumlarda pimaşı değiştirmek gerekir. Yapılacak işleme göre fiyatlarda artma söz konusu olabilir.

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

Tıkanıklık açma konusunda Alaturka tuvaletlerdeki işlemlerle alafranga tuvaletlerdeki işlemler çok farklı değildir. Fiyatı etkileyen en önemli şeylerden biri sorunun hangi katta olduğudur.

Alafranga tuvaletlerde klozet taşı yerinden söküldükten sonra tıkanıklık açılır. İşlem bitince klozet taşı yerine yerleştirilir.

Sonuç olarak alaturka ya da alafranga tuvaletiniz tıkandığında kalıcı bir çözüm için görüntüleme teknolojisi kullanan firmalarla iletişime geçmeniz gerekir. Kendi kendinize müdahale edemediğiniz sorunlarda tesisata zarar vermemek için Onarım Tesisat olarak kırmadan dökmeden tıkanıklığın kaynağını buluyor ve gerekli onarımları uzman ekibimizle kısa süre içinde yapıyoruz.

HİZMET NOKTALARIMIZ

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası tıkanıklık açma hizmetleri: Başakşehir, Beşiktaş pimaş açma, Avcılar, Eyüp tıkanıklık açma, Esenyurt, Beylikdüzü, Bakırköy, Bahçelievler, Fatih, Levent, Bayrampaşa, Güneşli, Bağcılar, Beyoğlu, Kirazlı, Çatalca, Sultangazi, Kâğıthane, Eyüp, Esenler robotla tıkanıklık açma hizmeti, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa.

Esenyurt, Şişli, Ortaköy, Sultangazi tıkanıklık açılır, Nişantaşı, Güngören, Bağcılar, Beyoğlu, Küçükçekmece, Taksim, Silivri, Sarıyer, Bebek, Zeytinburnu.

Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir ve yakındaki ilçeler.

Tıkanıklık Açma ve Fiyatları

Mutfak, lavabo, banyo, tuvalet tıkanıklıklarını açmak için çeşitli lavabo açıcılar ya da basit yöntemler işe yaramıyorsa profesyonel bir tesisatçı çağrılmalıdır. Onarım Tesisat olarak atık su borularında oluşan tıkanmaları, kameralı cihazlarımız sayesinde kolayca görüntülüyor ve özel ilaç ve tıkanıklık açma robotu yardımıyla sorunu 20 - 30 dakika gibi kısa bir sürede çözüyoruz. İstediğiniz takdirde aşırı yağlanmanın olduğu lavabo giderlerini basınçlı yıkama yaparak temizliyoruz.
HIZLI SERVİS
İster İstanbul Anadolu yakasında İster Anadolu yakasında olun çağrı merkezimizi aradığınızda kaydınızı oluşturur ve bulunduğunuz ilçedeki ekibimizi size yönlendiririz. Servis süresi ortalama 25-45 dakika arasına sürmektedir.
1 YIL GARANTİLİ ONARIM
Gider yıkama yapıldıktan sonra temizlenen borular kamera yardımıyla müşterilere gösterilmektedir. Nadirde olsa çok eski binalarda yada kalitesiz malzeme kullanılan yapılarda boruların değişmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda yaptığımız onarım bir yıl garantilidir.
İŞİNİ BİLEN USTALAR
Ustalarımızın tamamı lisanslı ve ustalık belgesine sahiptir. Tıkanıklık açma için; Tıkanıklık açma robotu, özel gider açıcı ilaç ve görüntüleme için kamera kulanılmaktadır.
İş Tamamlama Raporu
Tıkanıklık açma işlemini tamamladıktan sonra iş tamamlama formu ile yapılan işler kayıt altına alınır ve form olarak size teslim edilir.

0850 840 36 34 Çağrı merkezimizi İstanbul'un tüm ilçelerinden arayabilirsiniz.

YORUMLAR ve DEĞERLENDİRMELER

Bir değerlendirme de siz yazın!

Mutfak gideri tıkanmış lavabodan kötü koku gelmeye başlamıştı ki Onarım Tesisatı internetten bulup aradım tıkanıklığı 35 dakikada çözüp bana kamerada gösterdiler, Salih Ustaya teşekkür ediyorum.

Açelya ÇAKIR – Moda/KADIKÖY
İstanbul

Yemek fabrikamızdaki sık sık tıkanan mutfak giderini sürekli açtırdığımız ekip ve güvenilir firma tavsiye ediyorum.

Ertuğrul KARACA – BEŞİKTAŞ
İstanbul

Tuvalet tıkanıklığı ve kokusundan villamı kurtaran firma Onarım Tesisat ve çalışanı Adil Ustaya teşekkür ederim. Magnetiniz dolabımda hep duracak 🙂

Elif ÖZKARACA – BAŞAKŞEHİR
İstanbul

Klozet tıkanıklığı için çağırdığım firma, sorunumu kısa sürede gelip çözdükleri ve kibar davranışları için teşekkür ediyorum.

Soner ÇAKIR – ÜSKÜDAR
İstanbul

Kafemizdeki tıkanıklığı giderip, ilaçla ve basınçlı su makinesi ile yıkayan Adil ve Salih Beye teşekkür ediyorum.

MEHMET ÇELİK – MODA
İstanbul

9 comments

 • Vural

  3 Nisan 2022 at 03:51

  Merhaba, profesyonel ekibinize ve özellikle Adil ustanıza teşekkür etmek istedim.

  (5/5)

  Reply

 • Nazan

  15 Mart 2021 at 16:43

  Mutfak lavabom tıkandığı için internetten çağırdığım tesisat servisi. Temiz iş yapıyorlar Beyefendi ustaları var. Tavsiye ederim. Fiyat uygun.

  Reply

  • OnarımTesisat

   15 Mart 2021 at 16:44

   Teşekkür ederiz Nazan hanım, iyi günler dileriz.

   Reply

 • OnarımTesisat

  1 Ocak 2021 at 01:33

  Çok teşekkür ediyorum Murat bey, hizmetimizden memnun kalmanız bizi çok mutlu etti iyi günler dileriz.

  Reply

 • Murat Tan

  26 Kasım 2020 at 13:28

  Harika hizmet için teşekkür ederim. Tıkanıklığı robotla açtılar imaşı yıkadılar ve kamera ile teyit ettik sağlam iş olduğundan teşekkür etmek istedim. Herkes böyle çalışmaz.

  Reply

 • OnarımTesisat

  16 Kasım 2020 at 23:27

  jet yıkama yapılan pimaş giderlerde kolay kolay tekrar sorun yaşanmamaktadır, memnun kalmanıza sevindik Züleyha Hanım, iyi günler dileriz.

  Reply

 • Züleyha

  15 Kasım 2020 at 23:18

  Mutfak lavabosu tıkanıklığı için yardım istediğim kameralı tesisatçı pimaş giderini açtılar ve kamera işe baktılar sorun aşırı yağlanmadan jet yıkama ile boruyu pırıl pırıl yıkadılar. Uzun yıllar sorun çıkacağını sanmıyorum teşekkür ederim

  Reply

 • Soner Çakır

  14 Mart 2020 at 15:54

  Özverili çalışma ve müşteri memnuniyeti hassasiyeti için onarım tesisat çalışanlarına teşekkür ediyorum

  Reply

  • Onarım Tesisat

   14 Mart 2020 at 18:24

   Güzel düşünceleriniz ve desteğiniz içi teşekkür ederiz.

   Reply

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bize Ulaşın

Servis Noktaları: İstanbul'un Tüm İlçeleri. Merkez Ofis: Kirazlı Mahallesi, Tavukçu Köprü Caddesi, 1125. Sokak, No:8 Bağcılar / İSTANBUL

Çağrı Merkezi

© 2022 Onarım Tesisat

Call Now Button