BlogYeni Nesil Kalorifer Petekleri

https://onarimtesisat.com/wp-content/uploads/2022/06/yeni-nesil-kalorifer-petekleri.jpg

Isınma ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilen kalorifer petekleri yapıların hemen her bölmesinde bulunabilirler. Yerleştirildikleri ortama göre farklı büyüklüklerde ve şekillerde olabilen petekler zaman içinde konfor ihtiyacını da karşılamak amacıyla değişime uğramışlardır. Bu yazımızda sizlere yeni nesil kalorifer petekleri hakkında bilgiler vereceğiz;

Yeni Nesil Kalorifer Petekleri 2022

En çok kullanılan ve satın alınan radyatörlere baktığımızda döküm ve panel olmak üzere iki farklı petek çeşidi vardır. Yeni nesil peteklerde kompakt panel, dizayn panel ve hijyenik panel gibi çeşitler vardır.

Kompakt Panel Radyatörler

Tip 10, 11, 21, 22 ve 33 olmak üzere çeşitli tipler vardır. Bunlar arasında Tip 22 ve Tip 33 modelleri sıkça tercih edilir.

Dizayn Panel Radyatörler

Düzlem yüeyli, icon panel, 4D panel, dikey panel, cover, krokodil panel, desenli panel, smooth panel, helios ve hybrid çeşitleri vardır. Farklı yükseklik ve uzunluk seçenekleri, zarif tasarımları, estetik ve şık görünümleri, mensollü ve mensolsüz ürün seçenekleri vardır.

Yeni Nesil Kalorifer Petekleri Fiyatları

Fiyatlar günümüz koşullarında sürekli değiştiğinden net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak yeni nesil kalorifer petek fiyatları 1.700 TL’den başlayıp 5.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Eğer yeni nesil olsun ama 2. el kalorifer peteği olsun istiyorsanız maliyetler biraz daha düşebilir.

160 cm petek fiyatları modele göre değişmekle birlikte 650 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik gösterir. Panel radyatör fiyatları olarak 160 cm panel petekler biraz daha pahalı olup 1200 TL ile 2500 TL arasındadır.

Kalorifer Peteği En İyisi Hangisi

Yeni nesil radyatörlere baktığımızda pek çok farklı özellik ve tasarım dikkati çeker. Ancak aralarından hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek zordur. Bunun nedeni kullanım alanı ve ihtiyaçla ilgilidir. Her zevke ve bütçeye uygun tasarımlar bulunabileceği gibi her ihtiyaca yönelik üretilen yeni nesil radyatör bulmak da mümkündür.

Uzun kalorifer peteği, panel radyatör, elektrikli kalorifer ya da dekoratif radyatörler arasından en iyisi tabi ki ihtiyaca ve zevke en iyi hitap eden peteklerdir.

Sonuç olarak yeni nesil petekler gerek görünümleri gerekse kullanım kolaylıkları bakımından pek çok farklılık sunarlar. Fiyat bakımından klasik peteklere göre daha pahalı olsalar da bütçesi buna uygun olanlar için daha konforlu yaşam alanları olmasına yardımcı olurlar.

Leave a Reply

...*

Your email address will not be published. Required fields are marked *